سوالات مربوط به فروش

پاسخ: اول با نام خدا آغاز میکنی..سپس هر کدام از محصولات سایت دارای دکمه “افزودن به سبد خرید” می باشد. بعد از تکمیل سبد، بر روی دکمه “تسویه حساب” کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید. با درج اطلاعات پستی خود  می توانید وارد درگاه پرداخت اینترنتی شوید. بعد از پرداخت، فاکتور برای شما صادر می شود و تا چند روز آینده (بر اساس شهر مقصد) سفارش به دستتان خواهد رسید. ماچ.

پاسخ: البته که اره.. کلیه قیمت ها در سایت به روز می باشند.و همچنین می توانید در صفحه “لیست قیمت” به طور کلی تمام محصولات و قیمت آنها را مشاهده و از همان جا خرید کنید.

پاسخ: نه متاسفانه. سفارش هایی که ثبت میشن قابل لغو و یا تغییر نیستند زیرا بخش انبارگردانی ما با مشکل مواجه میشه.

پاسخ: یس. بسته ها توسط شرکت تیپاکس ارسال میشن.  هزینه ارسال بستگی به شهرتون و وزن کالا داره که از سوی خود تیپاکس اعلام میشه و براتون پیامکش میاد و درب منزل هم پراخت میشه.

پاسخ: سوال خوبی بود.. وقتی بسته ات ارسال میشه کد رهگیری به شماره تماسی که موقع ثبت سفارش وارد کردی پیامک میشه و با اون میتونی دقیق پیگیری کنی. جدا از اون اگر باز با مشکل مواجه شدی به اینستاگرام فروشگاه که ای دیش charkhi_shop هس پیام بده و یا با ایمیلی که توی سایت نوشته شده در تماس باش.

پاسخ: ما ارسالمون با تیپاکس هستش. تیپاکس در اکثر شهرها شعبه داره ولی ممکنه در شهرهای خیلی کوچیک نداشته باشه. لطفن قبل از سفارش حتمن مطمعن شید که توی شهرتون شعبه تیپاکس هست.

پاسخ: زمان آماده شدن و ارسال سفارشات بین یک 5 الی 7 روز کاری هستش. یعنی روزهای تعطیل و یا جمعه به حساب نمیاد. چون تعطیل هستیم . مدت زمان بر اساس شهر مقصد می باشد..خونسردی خود را حفظ بنمایید.

پاسخ: ما بسته ی شمارو اماده میکنیم و تحویل تیپاکس میدیم..و به نوبت بسته ها ارسال و براتون کد رهگیری ارسال میشود و نهایتا تا 2 روز بعد از رسیدن پیامک بهتون بسته به دست شما میرسد.. اگر دیر تر شد شما با مراجعه به سایت تیپاکس میتوانید بسته رو پیگیری کنید که دقیقن کجاست

پاسخ:وقتی برید توی بخش پروفایل سایتتون. وضعیت سفارشتون زده شده. به شرح زیر:

اگر زده “در حال انجام” یعنی داره بسته بندی میشه.

اگر زده “تکمیل شد” یعنی ارسال شده و دو الی سه رو بعد میرسه

اگر زده “در انتظار بررسی” یعنی ادرستون ناقص بوده و یا سفارشتون به مشکل خورده که در این صورت باهاتون از سمت فروشگاه تماس میگیریم

پاسخ:خیلی ممنونم ازت. تمامی بسته ها بیمه هستن .فقط کافیه وقتی بسته رو براتون اوردن اول چک کنید و در صورت سالم بودن تحویل بگیرید. اگر شکسته بود به هیچ وجه تحویل نگیری تا ما بتونیم بیمه رو از ادارات پست دریافت کنیم و مجدد ارسال کنیم براتون. اما اگر تحویل بگیرید یعنی تایید دادید سالم هستش و پس از اون نه ما و نه ادارات پست نمیتونیم مسوولیتی قبول کنیم